| Luke29081998 a întrebat:

Salutare TPU: de cateva sapt am o durere usoara la ceafa(baza capului) si de nas,am fost la medicul de familie(tensiune buna, la plamani nimic) si mi-a dat sa fac o radiografie a sinusurilor si am sinuzita minora si deviatie de sept, am luat antibioticele de la medic iar in aceasta perioada m-a lasat durerea dar acum vad ca apare iar. Poate sa fie legat de vedere pentru petrec mult timp cu ochii in telefon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sinuzita (inflamarea sinușilor) nu are treabă cu privitul în telefon

| Luke29081998 explică (pentru sierra1):

Ma refer la faptul ca dupa ce am terminat medicamentele pentru sinuzita ma doare din nou capul

| sierra1 a răspuns (pentru Luke29081998):

Probabil nu ți-a trecut. Vezi ce zice medicul, poate mai continui tratamentul