| franciscintaiul a întrebat:

Salutare TPU, o curiozitate mică am (pentru început): Garourile medicinale se găsesc numai online? Vreau să menționez că am fost la câteva farmacii și nu vând așa ceva. (asta a fost prima problemă)

2. Sunt în anul 3 postliceală sanitară și am de făcut lucrarea de licență cu titlul,, Îngrijirea pacientului cu ocluzie intestinală". Aș vrea să îmi spuneți ce cărți mi-ați recomanda pentru lucrare. Eu unu mă gândeam la Medicina Internă de Corneliu Borundel sau ceva de Harrison (deși e cam scump pentru bugetul meu). De asemenea puteți să-mi recomandați și un manual de anatomie care să se axeze și pe tema lucrării mele? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| christall a răspuns:

Cauta garou cu Banda Elastica Textila si catarama cu Click. Se gasesc in farmacii. Am vazut si la farmacia tei.