| ContAnoNiMMM a întrebat:

Salutare TPU.
Pentru candida / candidoza la barbati ce tratament se poate lua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Tratamentul indicat in cazul candidozei la barbati, poate fi realizat prin folosirea unaia dintre urmatoarele medicamente :
miconazol comprimate orale sau unguent, imidazol pastile sau crema, sau clotrimazol crema/unguent.
Prin folosirea combinata a pastilei cu un unguent de obicei se obtine o scurtare a timpului de tratament si insanatosirea mai grabnica/rapida. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Numai medicul te poate ajuta.
Oricum iti trebuie reteta.