| AlexIm123 a întrebat:

Salutare tuturor! As avea și eu nevoie urgent de un răspuns, pentru afte bucale ce as putea folosi? Menționez că am folosit și glicerina boraxata și degeaba, de câteva zile mă tot confrunt cu astfel de dureri și aftele bucale au apărut de când am fost la medicul stomatolog de mi-a plombat măseaua, dar în zadar, că tot am dureri și acum. Un sfat ceva mi-ar fi de folos, mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza sistemului imunitar precar tot reapare, ia suplimente și consuma multe fructe să îți însănătoșești sistemul imunitar.

| Jessica1235 a răspuns:

Eu mă confrunt cu afte de câțiva ani, din cauza aparatului denta, desigur că eu pot să pun ceară ca să nu mi se facă doar că nu îmi place, când mănânc trebuie să o scot iar după să pun alta și tot așa, pierd mult timp și ceară. Mi-am cumpărat de la dentist un gel pentru afte, mă mai fac când simt nevoia, dar nu ajuta prea mult. Aftele se vindeca în aproximativ una sau două săptămâni, depinde cât de adâncă e. Nu prea ai ce-i face din păcate, și eu mi-aș dori să existe ceva cu care să mă fac și să vindece pe loc.

| Feitan a răspuns:

E o crema la farmacie care formeaza o pelicula direct pe afta, e cu aloe vera (am observat ca multe farmaciste nu stiu ca are aloe vera asa ca insista ca are). P.S. Nu lua ANAFTIN, e un gunoi de medicament.