| mgtow a întrebat:

Salutare tuturor, ma cam doare stomacul din ce in ce mai des: as vrea sa stiu cat timp voi rezista in viata tinand cont ca nu imi pasa sa mai traiesc si daca maine cad la pamant stiu ca scap de viata asta de rahat pe care o am. In ultimul timp o duc rau trec printr-o depresie severa oare din cauza ei ma doare stomacul? Sa nu spuneti sa fac ceva ca sa fiu mai vesel, nimic nu ma poate face fericit in viata asta traiesc de pomana din pacate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusikatha a răspuns:

Si eu am avut o perioada cand nimic parca nu ma mai facea fericita, simteam ca numai am chef de nimic, totul mi se parea aiurea, nu ma mai intelegeam cu nimeni, parintii mei se despartise, mama era in Spania, tata cu alta, cu fratimiu ma batusem din cauza cumnatei, pe sot il disperam cu plansul, nu aveam unde sa stam. era o nebunie totala din care nu credeam ca voi mai iesi vreo data... dar iata ca singura m-am pus pe picioare, m-am rugat foarte mult la D-zeu sa ma intareasca si sa pot merge mai departe, gandeste-te ca sunt persoane atat de bolnave care stiu ca mai au putin de trait si ar da orice sa mai traiasca, tu de ce vrei sa mori desi ai o viata inainte? Am invatat ca orice am avea niciodata nu vom fi multumiti. Sper sa iti revii si sa iti dai seama ca viata este scurta si merita traita, nu la maxim dar in limita bunului simt si in limita respectului fata de D-zeu.

11 răspunsuri:
| mgtow explică:

Macar daca cineva ar stii, va multumesc pentru incurajari dar nu merge deloc tot trist voi ramane pana in ultimul moment din viata mea.

| Justmed a răspuns:

>>>> Viata merita traita

| OanaG a răspuns:

Poate ar trebui sa cauti ajutorul cuiva,unui psiholog,unui prieten,traind intr-o depresie continua te vei imbolnavi,viata e atat de frumoasa,incat unii mor prea devreme,nu cunosc adevarata frumusete a vietii,niciodata sa nu-ti doresti raul. Plimba-te,asculta muzica. Comunica mai mult cu parintii! Te va ajuta, cat despre durerea de stomac, cere la farmacie Malucol!

| Zazu a răspuns:

Da,poti avea dureri de burta din cauza starilor depresive,cu toate ca sunt specifice mai mult copiilor,dar la fiecare persoana se manifesta diferit. Durerile de burta sunt localizate in plexul solar,acolo unde este "sufletul".Din cauza vascularizarii puternice in aceasta zona, in cazul persoanelor foarte emotive, apar dureri de burta.

| hummer24 a răspuns:

Habar nu am daca e din cauza depresiei sau ai vre-ul ulcer ceva, da de ce nu mai vrei sa traiesti? te-a parasit iubita? asta nu e motiv, de fapt nu ai nici un motiv sa nu lupti in continuare indiferent ce probleme ai aveawinking

| papusikatha a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.

| UseR4EveR a răspuns:

Termina omule cu prostiile astea chiar te rog poate fi din cauza depresiei dar cine stiu sa nu fie ceva care sa te afecteza ce stiu sa te ingrasi sa slabesti mergi la un doctor mai bine serios nu vreau sa te vad la pro tv.Numai bine!

| AresLusitani a răspuns:

Sfat bun : du-te la un doctor iar dupa aceea du-te la un psihiatru da?

| Antonia_6316 a răspuns:

Gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca si sa se salveze. daca ai intrat in depresie nu tine totul pentru tine. vorbeste cu cineva... odata si odata vei iesi din starea asta.

| Paikaz a răspuns:

Nu te panica...Fi mai pozitiv.Fiecare are rostul lui in viata, tu inca nu l`ai gasit...cauta`l si atunci ai sa vezi ca viata ta se schimba.Nu stiu ce ai patit dar pot sa trag niste concluzii:o relatie esuata(nu iti fa griji, fete sunt destule si cu siguranta o sa gasesti o persona potrivita tie dar trebuie rabdare). viata are multe incercari insa tu trebuie sa demonstrezi ca esti om in toata firea si sa incerci sa treci peste ele! Succes!

| kittenluv a răspuns:

Imi pare rau, dar nu mori daca te doare stomacul... Spun ca-mi pare rau, pentru ca observ ca nu prea te intelegi cu viata. Si-ti voi propune sa faci ceva pentru a iesi din starea asta, pentru ca viata chiar merita traita.