| bornsinner a întrebat:

Salutare.
Vin cu o problema de igiena, intalnita des, banuiesc (mai ales la barbati).
Dimineata ma trezesc cu o respiratie neplacuta, gura uscata si un gust neplacut. Uneori, si cu o usturime in gat si ceva flegma.
Precizez ca ma spal pe dinti dimineata si inainte de culcare, consum minim 3l de apa pe zi, nu consum alcool des si am problema asta. Am schimbat si pasta de dinti, am incercat parodontax, si parca e mai rau (imi usuca gura mai tare).

Banuind ca se/s-au confruntat multi cu problema asta si poate au scapat de ea, ce ar trebui sa incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum stai cu amigdalele. Problema cu usturatul in gat ma duce cu gandul la o amigdalita. Respiratie urat mirositoare toata lumea o are a doua zi, de asta s-a inventat spalatul pe dintiwinking