| Alex955 a întrebat:

Salutare, vreau sa aud niste păreri/sfaturi de la persoane care au slabit recent, ma refer ca vreau sa aud ce va motivat sau cum ați gasit motivația suficienta. Gen stiu cum trebuie dar am esuat de foarte multe ori in a slabi si parca nu mai găsesc vointa sau motivație insa ma simt oribil la greutatea inițiala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut vointa, atat. La inceput mi-a fost foarte greu, apoi m-am obisnuit, a devenit un stil de viata. Fa-ti meniul cu o zi inainte, calculeaza caloriile si nu iesi deloc din ce ai pus in menu. Te vei obisnui incet. Nu este nimic care sa ajute, sau sa vina de la sine, sau din cer, e greu tare. Va deveni mai usor cand vei vedea ca apar rezultate si abia atunci apare motivatia sa o tii la fel pentru a da jos toate kilogramele in plus. Este ideal sa dai jos maxim 1 kg pe saptamana, nu mai mult. Eu dadeam jos 500 de grame pe saptamana si sunt in regula, ma simt mult mai bine, nu mai vreau kgs in plus.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti slabi asa de pe o zi pe alta, ai nevoie de un nutritionist calificat, care i ti va face o schema de regim dar daca tu nu ai putere sa ti acel regim ca la carte degeaba, nu ai voie pîine shaorma sucuri bere covrigi nimic din ce ingrasa, totul cîntarit si carne slaba de pui fara porc fara sarmale fara piftie, un chin da i in.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O motivație nu se găsește undeva, și nu există un procedeu să o cauți. Cum au găsit-o? Voință înseamnă să vrei. Unde să cauți vrerea ta?

| Lukasssz a răspuns:

Pai sa fi slab nu e o motivatie pentru tine?

| Legion7X a răspuns:

Renunta la carne, pâine. Bea multa apa.

| dinaprilie a răspuns:

Vezi la farmacie "suplimente" pe baza de amfetamina. daca nu te deranjeaza efectele secundare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fiecare data cand te reapuci incepe cu motivatia,,acum rezist mai mult ca data trecuta,,, pana nu te mai lasi.
Fa-ti o motivatie din a concura cu ultima performanta, chiar daca ai esuat.
O sa fie un rezultat bun, te poti lasa de multe ori, tu doar concurezi cu tine si la final toata munca adunata din toate esecurile tale v-a rezulta faptul ca ai slabit.
Bafta