| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Dacă mă doare glanda tiroidă și sunt foarte gras, la ce medic ar trebui să mă duc?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La un nutritionist, în primul rând. Trebuie tratată cauza, nu efectul. Medicamentele nu vindeca. În cazul tau, tiroidinul este naturist si te ar putea ajuta. Se foloseste in obezitate si tiroida lenesa.

| Itanul a răspuns:

Endocrinolog.

| Cristine9595 a răspuns:

La un medic endocrinolog, cu bilet de ma medic.

| RRoberto2018 a răspuns:

Prietene, eu am avut probleme la glanda tiroida mai mult timp, dar niciodata nu m-a durut. Durerea poate sa fie si de la altceva, dar du-te la medicul de familie si el o sa-ti dea bilet de trimitere la doctor endocrinolog, care cel mai probabil o sa-ti faca niste investigatii( analize de sange, ecograf) si tot el, daca va fi cazul, iti va da tratament. Nu te speria degeaba.
Totul e ok, gandeste pozitiv!