| whaynot7 a întrebat:

Salutari! pentru cei din Iasi, unde gasesc un cabinet stomatologic gratuit pentru elevi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

În mod normal, școala ar trebui să dispună de un cabinet medical și unul stomatologic gratuit pentru elevi.
Altfel va trebui să plătești. Din câte știu, la noi în țară, asigurarea medicală, nu acoperă și problemele stomatologice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu orice cabinet care are contract cu CAS ofera elevilor servicii gratuite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intereseaza-te la tine la scoala. Fiecare scoala se presupune ca are propriul ei cabinet stomatologic unde consultatia e gratis pentru elevi.