| Marbella188 a întrebat:

Sangerarea de nidatie poate sa iti vina in cheaguri gen? Nu cheaguri ft mari

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cu circa 4-5 zile inainte de data la care dupa calcul ar urma sa inceapa menstruatie, sau altfel spus in a 9-a sau a 10-a zi de dupa producerea ovulatiei, cea care poate fi posibila zi de fecundare a ovulului, se poate intampla ca OVULUL fecundat sa migreze din trompa uterina si sa ajunga in locul in care urmeaza sa se fixeze in endometru prin nidatie. Procesul de implantare a ovulului in masa endometrului se produce ca urmare a perforarii membranei, ceea ce uneori se poate produce cu o mica si slaba sangerare concretizata prin cateva picaturi de sange de culoare rosu deschis, exact ca si sangele care apare/curge in cazul unei intepaturi sau mici taieturi. Niciodata in cazul sangerarii de nidatie, nu poate fi vorba de cheaguri. Sanatate!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea. De obicei este o sangerare foarte redusa cantitativ, arareori de abundenta unei menstruatii

| Necunoscut112 a răspuns:

Iar tu, paranoico?