| Jitea a întrebat:

Scuip sange TPU...
Am mancat si am scuipat sange ieri....de ieri pana acum nimic nu am mai scuipat...iar astazi iar am mancat si iar am scuipat sange.
Mentionez ca am scuipat foarte putin, rosu aprins...imediat dupa masa, dupa aceea gata,
ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Detartraj ai facut? Curatenie dentara 1 data pe an si revizii la dentist din 6 in 6 luni. Poate ala e un semn de gingivita cand se retrage si dupa cativa ani iti cad dintii.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Probabil că ți se dezvoltă corpul (asta dacă ești în perioada de dezvoltare) sau că nu bei suficientă apă (adică că ai gatul deshidratat). Oricum, îți recomand un consult medical dacă nu îți trece într-o săptămână cel mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Fugi la spital, pentru investigatii medicale!
Poate fii hemoragie interna, de la plamani, stomac, intestine, ficat samd. In orice caz, nu-i de bine

| anonimg a răspuns:

Obligatoriu de doua ori pe an fiecare om trebuie să meargă la dentist.
Eu aș amenda părinții care nu-și duc copiii la dentist.
Sau dacă un părinte nu are bani de dentist, atunci nu trebuie să facă copii.
Tu numai la dentist îți vei rezolva problema. Chiar dacă sângerarea se va opri, totuși, problema va continua să înainteze și să se agraveze mai rău după aceea.

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu am mai auzit pe nimeni sa scuipe sange TPU...

lasand gluma la o parte, mergi la medic in primul rand, parerea mea este ca: ori de la gingie, ori de la stomac(poate gastrita), sange poate fii si de la plamani