| SuntMidu a întrebat:

Salut! Astăzi am avut un scaun ciudat, anume ca era un scaun constipat din cauza ca am ieșit sub forma de "bile" (mentionez ca ies în fiecare zi cu scaunul) iar prima "bilă" avea lucioasă și avea ca un fel de mucus, și pe lângă asta avea un lichid roșu. Zic lichid fiindcă nu știu dacă era chiar sânge, deoarece nu era un roșu aprins, iar restul scaunului era normal, de culoare maro. Știu ca ieri am mâncat un ardei capia destul de mare care avea zeama roșie. Și pe lângă toate astea, mai am și dureri abdominale în partea dreapta jos, care nu-s dureroase deloc, dar sunt destul de supărătoare, la modul ca îmi taie cheful de a face ceva. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Te-ai constipat. Acea culoare roșie e din ardei, probabil nu l-ai digerat bine. Nu te îngrijora, e ceva trecător. Dacă tot mai ești constipat poți bea mai multă apa sau mănâncă pere și ceai de mușețel cu miere. O sa fii ca nou! Succes!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ardeiul kapia poate provoca asemenea neplaceri, mai ales in cantitati mari, daca nu esti obisnuit.

| IRaluca a răspuns:

Sangele in scaun este fie rosu aprins fie negru ca smoala, in functie de unde provine, daca era rosiatic doar probabil era mucus. Durerea e cauzata cel mai probabil de la ce ai mancat.