| rotpu a întrebat:

Se găsește în farmaciile din România acid fusidic tablete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Tablete? Nu cred. Din cate am citit e mai mult pentru uz extern. Sunt si tablete dar in Romania pare ca singurul medicament care are ca ingrediant activ Acidul fusidic e Fucidin crema.
Oricum, nu lua antibiotice de capul tau, de dragul tau si al omenirii... Mergi la medic si o sa-ti recomande el antibioticul potrivit pentru problema ta. Asta daca chiar ai nevoie de unul.
Multa sanatate.