| spi a întrebat:

Se gasesc fulgi de ovaz la alimentara? nu stau in Bucuresti sau intr un oras mare pentru a gasi in magazinele mari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sa stii ca de multe ori am vazut fulgi de ovaz in magazine micute, chioscuri alimentare, nu neaparat in supermarketuri. Se vand la pungute de hartie sau celofan, la gramaj de 350 si 500 g. Trebuie doar sa intrebi vanzatorul, iar daca vede ca soliciti neaparat, vor aduce la urmatoarea comanda ce doresti. Nu sunt scumpi. Ii poti gasi si la Magazinele Naturiste, poate există asa ceva si unde locuiesti tu. Intreaba si la Farmacia de sanatate din localitatea ta. Eu, cel putin, asa as face, daca mi-ar trebui.
Nu pot sa-ti spun ce gust au sau cum se prepară, n-am consumat niciodată.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai du-te si intreaba de unde sa stim noi ce se gaseste in magazinul in care te duci tu?

| spi explică (pentru suntserios):

Hai sictir.ma refeream in general.normal k o sa ma duc sa intreb.

| spi explică (pentru suntserios):

Daca nu poti da un raspuns concret taci dracu din gura

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ioi iștenem:)) (sper ca am ortografiat corect)
Ce indrumări dai tu! Cu fulgi cu tot!
http://www.facebook.com/....../photo.php

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

A ramas doar cocosi tai ca fulgi cu orataniile spuse de mine la deranjat pe vreun vegetarian frustrat si mi-a stres raspunsul.Ce lume, nimeni nu mai are simptul umorului, atunci sa "traiti bine" ...pardon sa muriti bine.

| spi explică (pentru floresdemayo):

Salut!

| spi explică (pentru Hombre):

laughing)))))))))stai cuminte

| cammm a răspuns:

DA se gasesc. uite aici poza cum arata
http://terapeut.ro/commerce/images/fulgiovaz500SV.JPG

cu placere:)

| Anna333 a răspuns:

Se gasesc la plafar. Si orice oras are un plafar.