| Zimm a întrebat:

Se mai poate creste in inaltime dupa 17 ani la baieti? Am 17 ani si masor 2.09 m, fac handbal de performanta si as fi vrut sa ajung la 2, 10 laughing Este posibil oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Fallen1Angel a răspuns:

Este posibil, la cata carne cu hormoni de crestere injectata este in comert.

| Musique a răspuns:

Un cm în plus sau în minus chiar mai contează la înălțimea aia?
Abia dacă am 1, 60 cm.
*nu mă plâng, nu nuuu*

| e1xtz a răspuns:

Sunt sanse sa mai cresti un centimetru poate si mai mult pana la 21 de ani, dar este destul de 'trist' sa iti mai doresti inca ceva centimetri la inaltimea ta, performanta maxima in sportul practicat de tine este suficienta si la inaltimea de 2.0 metri.
Intr-o zi ai sa iti doresti si tu o iubita(sotie), inclusiv fetele de 1.80 sunt mai rar de gasit.
Eu cred ca esti prea 'bine crescut' si poti performa cu succes in orice sport ce presupune sa fi inalt.

| Zimm explică (pentru e1xtz):

Am deja o prietena de aproximativ un an, ea are 1, 81 m happy