| ZokoZEW a întrebat:

Se mai poate trata cancerul de piele? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica "Se mai poate"? Adica se putea vreodata si acum nu?

Se tratreaza ca orice forma de cancer... prin chimioterapie / radioterapie / operatii si mult mult mult noroc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, raspunsul e nu prea deoarece majoritatea oamenilor se duc la medic prea tarziu si se trezesc in stadiu avansat/grav cu problema.Dar daca te duci la control anual ai toate sansele sa fii in garda, sa fie depistat la timp si sa scapi rapid prin operatie sau chemoterapie.