| nellutu a întrebat:

Cancerul pulmonar se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ronin a răspuns:

Da, teoretic se poate trata cu atit mai greu cu cit este in faza mai avansata.
Daca vrei, pot sa-ti sugerez un tratament naturist.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se trateaza si tratamentul (chirurgical si oncologic) imbunatateste atat calitatea cat si durata vietii bolnavilor.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Trebuie sa urmezi tratamentele date de medicul oncolog si sa te opereze(daca este cazul). Trebuie sa urmezi chimioterapia si sa ai un regim alimentar.
Mergi cat mai repede la doctor, cancerul este o boala necrutatoare! Mergi la spital, fa-ti toate analizele, intreaba medicul ce tratament iti va da, stadiul in care este boala, regimul alimanetar recomandat etc! Multa Sanatate din partea mea!

| mioara a răspuns:

Daca este depistat devreme da

| bunica a răspuns:

Da daca este belign