| ioana181 a întrebat:

Se poate ca o combinatie de ceaiuri sa fie "rea"? Am gastrita si seara beau ceai de sunatoare, dimineata de galbenele iar in timpul zilei o cana cu ceai de musetel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nomoretears1111 a răspuns:

Este cea mai buna combinatie pe care ai putea sa o folosesti in problema ta. Nu are de ce sa fie rea, dimpotriva! Foloseste-o cu incredere, vei vedea ca te vei simti excelent, la un moment dat! Important este sa urmezi si dieta recomandata de medicul care te ingrijeste. Multa sanatate! happy

2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu-ti recomand sunatoare. Atenueaza peristaltismul colonului (poti considera ca il adoarme). Ca urmare se dilata excesiv in zona cecului (in zona incipienta) unde sunt pompate materiile din intestinul subtire. Se pot forma "fisuri", cicatrici si alte minuni.

| fr33DayB1tch a răspuns:

S-ar putea sa te alegi cu o problema la stomac