| Amg33 a întrebat:

Se poate întâmpla ceva daca a sărit sangele cuiva pe mâinile tale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Daca nu ai avut rani deschise acolo unde a sarit sangele nu se intampla nimic. Pune si te spala

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da. Vei fi patat de sangele acelui om.
Mergi la un robinet si iti speli mana.

| Zuzu1991 a răspuns:

O sa devii vampir, varcolac, zombie... cevaaaaaa tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atât timp când sângele tău nu a intrat în contact cu sângele acelei persoane, e ok...

| blairelovesmusic a răspuns:

Stai calm lol

| VladAntonio a răspuns:

Dacă persona este sănătoasă și nu are boli care se pot transmite prin sânge nu se va întâmpla nimic, chiar dacă ai răni deschise etc.
Te speli cu săpun și aia e.
Dar dacă persoana are o boala transmisibilă îți recomand sa mergi la medicul tau de familie el îți va face o trimitere către un laborator medical și vor căuta fix unde trebuie!

| IchigoKurosaki a răspuns:

Da! O sa te vezi dupa gratii! Ca te vede politia si zice ca ai omorat pe careva XD