| cataenache a întrebat:

Se poate slabi cu grau fiert? Cate kg si ce cantitate se poate consuma zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SweetLove14 a răspuns:

Nu poți slăbi doar mâncând grâu fiert. Eu am slăbit sănătos, nu foarte brusc şi de 5 luni mă mențin foarte bine. Ceea ce îți spun ție,la mine a dat roade şi sper să apreciezi şi tu acest lucru. Fără sport şi mâncare sănătoasă,nu poți. Eu sunt o adeptă a dulciurilor şi mi-a fost greu, dar am reuşit. În fiecare dimineață beau un pahar de apă cu suc de la lămâie(după gust-eu prefer foarte acru =) ) şi mănânc un amestec de la Solaris cu fructe confiate şi semințe; au zahăr, dar consum in dimineata, nu vei mai simti nevoia in timpul zilei sa mănânc dulce.
După amiaza mănânc salată cu ceva carne, iar până în ora 18:00 îmi permit să mănânc nişte fructe, îmi fac des suc cu grefă şi miere. Eu nu am timp să fac sport mult, dar in fiecare seara sar coarda 30-45 minute, dupa cum rezist in acea zi. Sper sa te ajute sfatul meu!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Da pentru ca porneste din cel disociat.Se poate consuma orice cantitate zilnic in apa fiarta cu sare, insa nimic altceva.

| aleynad90 a răspuns:

Am incercat si eu aceasta metoda de slabit, dar nu a durat prea mult deoarece sunt o gurmanda si nu ma pot abtine de la mancare.Dar am reusit sa slabesc cu o dieta de pe http://dieta.onlines.ro/
cam 5 kg.in 3 saptamani, dar am facut si multa miscare.

| kiri11 a răspuns:

De dieta cu grau nu stiu prea multe dar suna ciudat. Eu spre exemplu am slabit fara dieta folosind suplimentul green coffee si putina miscare. Nu mi-am schimbat dieta de nici un fel, mancand tot ce voiam, mai putin dulciuri, desi mancam o data la 2 zile cate o ciocolata sau un baton happy