| anonim_4396 a întrebat:

Se va crapa rama ochelarilor daca este doar un pic pocnita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pocnita? Pai, este deja crapata, daca este pocnita!

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Pai cum sa se crape rama, ca doar nu e facuta din sticla. Presupun ca ai o rama din metal sau una din plastic cu metal. Daca e una de metal subtire ai sanse sa se indoaie si sa se rupa sau chiar direct rupere. Daca e din plastic, iar acest plastic este destul de rezistent nu are sanse sa se rupa, in cel mai rau caz de indoaie. Eu nu cred ca are cum sa se crape o rama a ochelarilor.
Daca chiar te referi la rama si nu la lentilele insasi, stai calm nu se fa crapa. Acum depinde cum ai pocnit acea rama.

Sper ca te-am ajutat!