| WeAreSmart a întrebat:

Vreau sa-mi vopsesc rama ochelarilor de vedere cu oja. Cum credeti se va decoji sau va tine?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Nu face asta pentru ca se va decoji cu siguranta totul depinzand de factori externi. De exemplu, caldura, transpiratia si faptul ca se stie ca oja pe unghii nu dureaza o vecie. Eu as prefera un spray colorant care nu costa mult, ceva genul celor care se folosesc pentru a acoperi zgarieturile la masini sau as lua o alta rama care nu este foarte costisitoare.

| WeAreSmart explică (pentru FeliciaCorinaA):

Unde as putea cumpara un spray?

5 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Poti incerca la unul din hiper marketurile care le ai in oras

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru WeAreSmart):

Yesss! Cu siguranta iti va fi de folos si in casa. Eu m-am jucat cu ele cand am facut lucrari in casa si am vazut sa are o acoperire foarte buna pe plastic si pe alte materiale chiar. Important e sa iti alegi o suprafata mare de lucru deoarece trebuie sa dai pierdut pe ochelari ca sa nu se formeze acele picaturi pe rama.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Pănă nu incerci, nu poti sa tii dai seama! eu cred ca se coji, pentru ca petrol pe petrol nu merge! oja este de origine petroliera si ramele de ochelari la fel! deci? se va coji!