| Irin817 a întrebat:

Seara buna, am o intrebare...
Vreau sa dau la academia de politie si tocmai ce m-am uitat pe baremul medical si am observat ceva.

Am rinosinuzita cronica iar acolo scrie ca esti inapt daca ai rinosinuzita cronica POLIPOASA, eu nu mai am polipi si cred ca e imposibil sa fie si polipoasa, am incercat 3 tratamente pana acum si solutia medicului de la policlinica a fost sa fac punctii. Acum nu stiu ce sa fac... sper doar ca boala asta sa nu-mi strice planul de viitor.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu știu de ce întrebi aici, dar nu întrebi direct la sursă, la Academia de Poliție!
Oricum, având această rinosinuzită, șansele de a intra tind spre zero, dar încearcă!

| Violleta2022 a răspuns:

Rezolva-ti problema medicala ACUM, ca sa te vindeci pana la anul in Ianuarie sau februarie, cand se fac inscrierile la Academia de Politie, trebuind sa faci analize medicale obligatorii.

| Irin817 explică (pentru Violleta2022):

Am incercat mai e si perioada asta unde e totul aglomerat nu stiu ce sa fac. Ma chinuie de 1 an si ceva

| Irin817 explică (pentru romeo78):

Nu stiu exact unde sa apelez de asta am si apelat aici.

| romeo78 a răspuns (pentru Irin817):

Https://www.academiadepolitie.ro/
Intră la link-ul trimis și trimite mesaj acolo!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Irin817):

Te programezi ACUM, ca in 2-3 luni sa ajungi la medic si sa-ti rezolvi probema pana in ianuarie, cand mergi la teste medicale pentru Academie.