| Swoleen a întrebat:

Seara bună TPU ce medicamente/vitamine imi recomandati pentru depresie anxietate si toate cele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vitamina B3 si Vitamina B6 cate 2 pastile de 3 ori pe zi, timp de 3-6 luni.
Atentie: nu cumpara Vitamina B compelx care le are in compozitie pe ambele vitamine, pentru ca, au procentaj enorm de mic, iar tu ai nevoie de mega doze de B3 si B6.
Asadar, cunmpara borcanele separate de Vit.B3 si separat de Vit.B6.

Citeste pe internet de beneficiile lor si impactul in anxietate si depresie.

| leapșa a răspuns:

Ciocolata neagra si ceaiul verde!

Banane
Zmeura, Mure, afine
Seminte Quinoa
Peste
Spanac
Ciuperci
Mere
Cafea
Fasole
Nuci
Citrice
Oua

Asa, in afara de alimentele acestea, dormi cel putin 7h, elimina oamenii si lucrurile depresive (muzica lenta, filmele dramatice etc.) si socializeaza chiar de-ti este rusine.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Își recomand un supliment alimentar: 3 pastile pe zi. După 10-11 zile te vei simți mult mai bine: https://www.comenziforever.ro/......-plus-ID37