| anonim_4396 a întrebat:

Semințele de Chia ajuta la pierderea in kilograme sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum sa ajute calorile la pierderea kilogramelor? in loc sa va ganditi cum sa manc mai putin voi va ganditi la ce sa manc in plus,semintele alea au calori desi nu ajut la pierderea kilogramelor,nimic nu ajuta la pierderea kilogramelor,nimic ce inseamna calorii, pierderea calorilor ajuta a nu manca calori logic,desi mancam carne care macar ne tine satuli,nu dulciuri,nu sucuri,nu pizza,nu fast food,mezeluri alte aiureli, sa nu uit de fructe, legume, grasimi bune
dieta
dimineata bem un ceai fara zahar cu o felie de paine cu putin gen
dupa masa un snitel de porc, pui + 2 feli de paine
la ora 4 un mar
la ora 6 macaroane cu putina branza+ un avocado
ne cantarim zilnic, scriem tot ce mancam
ziua ne plimbam vreo o ora, doua pe jos
in cateva saptamani se vor vedea rezultatele
2 litri de apa la zi, supa de pui 3 ori pe saptamana
iar sambata, duminica mancam tot ce vrem noi, sa nu fiu rau cu voi

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ajuta in contextul in care le combini cu o dieta vegana sau vegetariana.