| anonim_4396 a întrebat:

Sala, inot sau kangoo jumps pentru pierderea de kilograme si tonifiere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Inot

| Doja a răspuns:

Nu exista tonifiere. Este un cuvant prost, inventat de oamenii care iti vand chestii. Muschii se "tonifica" (adica devin vizibili) pe masura ce iti scade grasimea din organism.

Sala e cea mai rapida si eficienta metoda de slabit (ridicat greutati)

Inotul este foarte bun pentru mobilitate si relaxarea muschilor

Kangoo jumps este foarte bun pentru distrugerea genunchilor, tasarea cartilajelor si o viata de invalid mai devreme decat e normal.

| Uvox a răspuns:

Ce bine ar fi SI in loc de SAU...