| HiperSoul a întrebat:

Si-a tratat cineva monturile? Cu ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Tata s-a tratat de monturi.
I s-a descoprit monturi, era propus chiar operatia.
Am in casa coloectia revistei Asul verde,si m-am pus pe cautat.
Am gasit ceva care i s- potrivit si l- a salvat
Se ia cativa cartofi,daca sunt incoltiti cu atat mai bine.Ii fiebi, ii pasezi ca pentru piure.Pui o mana buna de tarate de grau (o gasesti la farmaciile naturiste sau la rafturile de produse naturiste din magazine, sau chiar in piete), deci le amesteci.Le pui pe picior, cat poti de fiebinte, fara a te arde.Infasori piciorul in pungi, stai asa cam jumatate de ora. Faci tratamentul asta seara la culcare.Tratamentul dureza 10 zile, 10 zile pauza si din nou 10 zile tratament.
La ora asta tata este foarte activ, umbla tot timpul, si asta in condiile in care are 79 de ani.
Si se stie ca operatiile de monturi nu are urmari foarte placute.

| HiperSoul explică (pentru Fatamuntilor):

Superb. mersi, trebuie de incercat.

| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Fizioterapie.faci ultrasunet si laser