| Ada477 a întrebat:

Simt o bătaie neregulată a inimii timp de o secundă și se repetă destul de des la câteva minute. Și asta de doua zile. Ce poate să însemne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o aritmie dar si doar o parere a ta. Mergi la medic! Aici nu te poate ajuta nimeni.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ai palpitatii de la lipsa de magneziu sau potasiu, sau orice altceva, te poti duce la un control. Mănâncă sanatos, odihna mai bună, si mai putin stres ar fi indicat.

| Lukasssz a răspuns:

Du-te la doctor, URGENT

| dinaprilie a răspuns:

Ca sa simti o bataie neregulata ar trebui sa asculti f bine ritmul - eventual si un aparat care este montat pe piept pentru "ascultarea" inimii. Asa ai ascultat?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru Ada477):

Hmm.daca zici ca e "neplacut" —> medic cardiolog

Răspuns utilizator avertizat