| PresiuneInCap a întrebat:

Simt o presiune in partea dreapta si din cand in cand o resimt in tot capul si mai rar in urechi, mentionez faptul ca imi arde capul si pielea dar nu foarte rau si oboseala. Astea le am de 4 zile, a inceput ca niste fulgeraturi in cap, spun ca e o pulsatie usoara nu ceva grav. De mentionat faptul ca inainte cu o zi am fost afara in hanorac cu capul gol si in autobuz a fost geamul deschis si am stat langa geam, sa fie de la curent? Am luat nurofen, mi-am dat cu carmol si am mai luat ceva de cap. La urgente nu vor ai mei sa ma duca ca au zis ca nu e de urgenta si ma duc luni la doctor. Mie imi e frica sa nu fie ceva sa mor ca sunt mai fricos, ajuta-ma te rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este 4 dimineata si nu dormi. Nu crezi ca asta ar putea un motiv foarte srios ca sa te doara capul?
Lipsa somnuli de noate, duce la probleme grave neurologice.
lasa rostiile cu "curentul" ca toata lumea merge cu capul descoperit, este primavara si nu te impusca nimeni in cap.
Recoamnd pe urmatoarele 2 saptamani, odihna foarte multa, dormind daca se poaet de la 8-9 seara, pana dimineata si evitat oice aparat cu ecran electronic.

| Demidol a răspuns:

Pulsatia, chiar si usoara, daca este la cap, e grava. Iar "fulgeraturile" indica si ele ceva.
Cum spune si @georgianaanonim1, simptomele nu sunt incurajatoare. Nu vreau sa ai ceva grav, nu vreau sa te sperii, dar un control urgent e indicat. Insista la parintii tai, spune-le ca daca nu era nimic grav, in 4 zile iti trecea. Sa te duca numaidecat la urgente.

| georgianaanonim1 a răspuns:

Ai grija, a spus si de aceste simptome la meningita, nu vreau sa te speri dar du te la doctor urgent. Cauta pe google, meningita Pro Tv. vei vedea. ma rog pentru tine sa nu ai asa ceva si sa fii bine