| AmazingONEx a întrebat:

Solarul poate afecta pielea?
Pot apărea anumite,, semne" pe piele?
De exemplu, dacă o persoană are anumiți pigmenți pe piele pot apărea mai mulți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din cate stiu eu, se pot intampla mai mutlte lucruri ce te pot afecta, in cel mai rau caz cancer de piele. Desigur, nu este foarte mare riscul, depinde de persoana. In mod normal nu ar trebui sa iti apara semne pe piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cancer de piele

| Bogdann1107 a răspuns:

Pot aprea pigmenti maro pe piele si cu timpul se pot mari.
Indicat de folosit la solar crema Australian Gold este cea mai renumita in domeniu.
Plus ai grija la ochi nu ii tine prea mult deschisi.
Incepe cu minutele treptat si repeta gen 4-4, 5-5, 7-7 nu face brusc 15 min sa te prajesti!

Ps.
Subscribe plz:
https://www.youtube.com/channel/UCMHRO3uMl5GRW6FEPQygihQ

| anndreeaac1999 a răspuns:

Daca ai pielea sensibila, ti se poate înroși foarte tare pielea, si da nu este exclus cancerul de piele, la solar ai voie din cate stiu de la 18 ani