| Adriana294 a întrebat:

Solutii anti-caderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este vechea enigma a barbatilor...
Solutie plauzibila: implantul de par (dar e foarte costisitor).

| nugasescusernameliber a răspuns:

Un consult la dermatolog si niste analize, daca ai probleme interne poti trata cu tot felul de minuni exteriorul, ca tot degeaba.

| THeodor_Horia_2000_JfrQ a răspuns:

Apuca-te de tratamente! Sper sa te ajute!

| Adriana294 explică (pentru THeodor_Horia_2000_JfrQ):

Am auzit de uleiul de Ricin oare este bun pentru caderea parului

| THeodor_Horia_2000_JfrQ a răspuns (pentru Adriana294):

Da! Este bun! Il aplici pe par de 2-3 ori pe saptamana, il lasi sa-si faca efectul cateva ore (2-3) sau mai multe, nu strica. Poti sa-l folosesti impreuna cu ulei de masline, zeama de lamaie si galbenus de ou.Bafta!

| kiri11 a răspuns:

Eu folosesc vivese senso duo si sunt foarte multumita. Iti recomand mai intai sa citesti informatii despre aceste produse. Este posibil sa nu fie indicate in anumite cazuri, dar daca vine vorba de caderea parului pe mine m-a ajutat foarte multe. happy

| FlorianOvidiuFeer a răspuns:

Ulei de rozmarin la mine a făcut minuni, cel mai bun pe lângă că nu mai cade îl și îndeasă baftă