| Katherineeeeeeee a întrebat:

Spirulina se ia inainte de masa sau dupa masa? cate?
iti trebuie reteta ca sa le cumperi de la farmacie?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce să mă supăr?
Citește aici, http://www.prospecte.net/prospect-spirulina
Pa, pa.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spirulina se dă fără rețetă.
Este o algă marină, se poate lua și înainte dar și după masă.
Are un prospect și îl citești cu atenție.
Pa, pa.

| Katherineeeeeeee explică (pentru Legiuitoarea):

Daca nu te superi, poti sa imi zici...
daca il iau inainte de masa ce efect are? dar dupa?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

Bună.
De ce să mă supăr?
Citește aici, http://www.prospecte.net/prospect-spirulina
Pa, pa.

| danielaxyz a răspuns:

Eu iau spirulina de mai bine de un an, o iau dupa masa pentru ingrasat(eu iau cate 2 capsule de 500 mg dupa fiecare masa, pentru un efect mai rapid), daca vrei sa slabesti, o iei inainte de masa cu 30 minute
de la plafar se cumpara, se gaseste si in varianta de 400 si 1000 mg

| Empathizer a răspuns:

Spirulina este un supliment alimentar care se poate lua de la farmacie sau de la Plafar fara reteta medicala. Nu are importanta daca o iei inainte sau dupa masa. Spirulina e o alga care e un aliment in sine. Aborigenii fac paine din ea.

| Katherineeeeeeee explică (pentru Empathizer):

Am auzit ca ingrasa daca il iei inainte de masa...
este adevarat?

| Empathizer a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

Nu, daca nu mananci apoi prea multa paine. Trebuie sa tii cont ca si spirulina are calorii.