| AlmiraMaya a întrebat:

Stie careva la cat timp dupa intreruperea tratamentului cu steroizi pot face un bebe? pls help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa 6 luni de incheierea tratamentului, trebuie sa iti faci analize. Mai ales pentru boala pentru care ai luat steroizi, dar si pentru a evalua efectele steroizilor. Daca totul e in regula, te poti apuca apoi sa ramai insarcinata.

| cosmin21 a răspuns:

Du-te si fa-ti niste analize, nu poate sa iti zica nimeni cu exactitate pe un forum.

| AlmiraMaya explică:

Mersi pentru raspuns dar sotul a luat steroizi, iar acum a intrerupt tratamentul fiindca vrem un bebe.Imi puteti recomanda un doctor bun?