| oanaoana21 a întrebat:

Stie cineva cat costa un avort la minore? P.s : Scuze categoria! :-s vreau un raspuns urgent va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Destul de mult, include minim 3 zile de internare, foarte foarte multe analize inainte, ceva anestezie, destul de mult tratament dupa aceea. Depinde ce inseamna minora. daca are peste 17 ani, poate sa o faca in aceste conditii, daca are sub 17 ani, ar fi intelept sa mearga in strainatate pentru aceasta manevra, in Romania rata deceselor este nepermis de mare, la fel rata complicatiilor severe si nu merita riscat

| onasis1961 a răspuns:

La stat nu se face fara acordul parintilor dar la particular se gasesc majoritatea binevoitorila preturi de 500-700 ron.
http://www.contraboli.ro/......arintilor/

| Ea12345 a răspuns:

Procedura in sine costa 500, 600 de lei.Gandul ca ai omorat un om nu va fi rascumparat cu niciun ban vreodata.

| Andruşcă a răspuns:

Costa la fel ca in cazul unei femei adulte. Cateva sute de lei procedura propriu-zisa. Dupa avort, vei lua o perioada niste pastile care costa si ele tot cateva sute de lei.

Obligatoriu mergi la o clinica privata cu reputatie, in nici un caz la vreun cabinet din cartier. Este mai scump dar stii sigur ca cei de acolo vor face tot posibilul sa iasa bine.

| AngelThEFullMoOn a răspuns:

Nu conteaza ca esti minor sau adult costa in jur de 300 lei si depinde daca o faci prin aspirare sau normal stiu pentru ca de curand sa interesat o prietena de-a mea happy