| cripsontyphoon a întrebat:

Stie cineva cum sa iti faci corpul sa produca mai mult sange? Mi-am facut niste analize si doctorul a spus ca am lipsa de sange in corp (sau ceva in genu').

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Esti sigura/a? Lipsa de sange apare in urma hemoragiilor interne sau externe. Daca nu ai avut vreun accident sau daca nu ai donat sange in ultima vreme nu ai cum sa ai lipsa de sange. Poate medicul s-a referit la faptul ca esti deshidrat/a sau ca ai vreo anemie.