| Kazimir a întrebat:

Stie cineva daca medicul de familie poate elibera reteta (in regim special) de alprazolam (xanax)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Medicul de familie nu are drept de prescriere xanax decat daca are scrisoare medicala de la un psihiatru.

3 răspunsuri:
| Kazimir explică:

@ellamarin ce te face sa crezi ca eu vreau sa citesc si nu stiu despre xanax? fatuca/baietas eu stiu multe despre benzodiazepine. eu am intrebat altceva, ia`ti ochelari
@alexmircescu13 un prieten de al meu a luat pe reteta in regim special de la un doctor specialist in medicina de familie. Acum nu stiu sigur daca pot face acelasi lucru caci doctorul respectiv apartinea unui campus de universitate si avea mai multe drepturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca gasesti xanax, contacteaza-ma si pe mine.eu stiu doar pentru regenon.