| anonim_4396 a întrebat:

Un medicament similar cu Xanax(alprazolam)? Să se ia fără rețetă deoarece nu mai am medic de familie, sufăr de anxietate și atacuri de panică.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Si acesta tot cu reteta se elibereaza.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cati ani ai? De ce nu încerci să găsești/rezolvi (pe cale psihologica, tu vs tine) sursa care-ti provoacă toate astea? Medicamentele nu reprezintă o soluție.

| RobertMoon a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

24, dar nu reușesc așa ușor, am încercat, am fost ok până mi-a făcut cineva o chestie nasoală și de atunci s-a declanșat totul, iar mai apoi am primit iar"una pe la spate ", m-ar ajuta xanax sau altceva sa uit tot mai ușor.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru RobertMoon):

Multi inainte. Pe mine ma relaxează muzica, ma culc si ma trezesc în muzica. Sportul e o altă alternativă buna sau orice activitate care sa te tina ocupat. Nu stiu ce sa zic, nu lua după ureche, vei deveni dependent sau imun la efectele lor.

| justmemari a răspuns:

Buna ziua, Astfel de medicamente se elibereaza doar pe baza retetei verzi dupa recomandarea medicului specialist. Recomandarea mea este sa apelezi la un specialist si nu doar pentru reteta. Sanatate multa