| faaalyoana a întrebat:

Stie cineva daca sunt diferente la salarizare intre un asistent medical care munceste la un spital judetean sau spital de copii si un spital militar?
Cum sunt platiti angajatii in spitalele militare din tara? Sau si aici e bataie de joc, cu incadrarile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Depinde daca esti incadrat ca personal civil sau ca personal militar. Personalul civil e la fel de prost platit ca oriunde.