| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva fructe/legume care ajuta la vedere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Aici găseşti alimente pentru îmbunătăţirea vederii: http://sanatate.adore.ro/nutritie/alimente-pentru-imbunatatirea-vederii/
Baftă.

11 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Fructe si legume care contin vitamina A
http://www.mymed.ro/vitamina-a.html

| brandiburu a răspuns:

Sper ca n-o sa-ti recomande cineva morcovul. Tocmai s-a demonstrat ca ajuta la vedere la fel de mult cat o face si Coca-Cola.

| denyiuly a răspuns:

Mocovul

| marius031 a răspuns:

Morcovii sunt buni pentru ochi

| Lhau a răspuns:

Morcovii ajuta cel mai bine la vedere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Morcov, merele (de toate soiurile) perele rosiile si in general fructele si legumele cu vitamina Awinking baftakiss

| andra15 a răspuns:

Morcovi

| 4xFlash a răspuns:

Morcovul si pestele. Funda?

| Obiectiv a răspuns:

Buna, stiu, fructele si legumele rosii: rosiile, morcovii, afinele si luteina. In schimb in primul rind trebuie sa consulti un oftalmolog.

| Jujy01 a răspuns:

Morcoviibig grin funda?