| Andreea9222 a întrebat:

Stie cineva pana in ce saptamana se poate face testul de sarcina pentru a fi relevant? Am inteles ca daca se face prea tarziu nu mai iese pozitiv chiar daca esti insarcinata. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. oricând.
2. fals.

| Lioana a răspuns:

Testul iese negativ chiar daca esti insarcinata atunci cand il faci prea devreme. Nu exista prea tarziu.
Ar trebui sa scrie in instructiunile testului dupa cat timp de la actul sexual il poti face pentru a da rezultat corect.

| RoCkKiD a răspuns:

Incepad cu prima zi dupa contactul sexual cand trebuia sa vina menstruatia si nu a venit. Daca nu esti sigura poti incepe sa le faci la 3 saptamani dupa actul sexual.

Daca intarzii destul cu testul nu o sa mai fie nevoie sa-l faci ca o sa se vada ca esti gravida. happy

| Brizbriz a răspuns:

1. in momentul in care ovulul e fecundat
2. daca e "prea tarziu" atunci "testul" e ca se misca ceva in tine si ala e POZITIV CU SPUME, nu iti mai trebuie nici un alt test, relevant, pozitiv, oricum ar fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 3 luni.
Dupa 3 luni nu mai e relevant.
Dupa 3 luni nu mai e nici un dubiu happy