| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva un remediu pentru. reglarea menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MM a răspuns:

Tinctura de marar

9 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu am luat organometril la indrumarea farmacistei si e ff binebig grin acum cred ca daca ai probleme mai mari trebuie sa mergi l medickiss succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceaiul de mușețel sau cel de crețișoară combinat cu coada șoricelului (amestecate în părți egale).
Pa, pa.

| ☺Clau☻ a răspuns:

Mai bine mergi la un medic si o sa iti spuna el ce trebuie sa faci, poate o sa-ti dea niste pastile pentru reglarea mentruatiei. Cel mai sigur e sa mergi la un medic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca nu-i tocmai simplu cu menstruatia asta...in primul rand vreau sa afli exact de ce trebuie reglata? nu vine dupa clasicul calendar? stii ca pot fi cauze hormonale, dar pot fi si fluctuatii date de un regil alimentar total dezechilibrat? ai tinut o dieta in tot timpul acesta? poate ca sunt probleme locale, poate fi chiar o infectie care nu te anunta prin durere sau obisnuitele simptome dar care in timp a dus la aceasta menstruatie dereglata.
oricare-ar fi cauza te sfatuiiesc sa apelezi la homeopatie, deoare ce tratarea acestor probleme trebuie sa fie una foarte sensibila si care sa nu te dezechilibreze hormonal.eu stiu remedii naturiste sub forma unor picaturi si/sau a unor pilule ce se numesc doctor Jurj-formula 22, si care se gasesc in farmaciile cu astfel de profil. daca ai fi din Timisoara sau din imprejurimile banatene ti-as da punctual adresele unor cabinete. exista si un buchet special din ceaiuri care au rolul de a regla menstruatia.intreaba la magazinele care vand ceaiuri.
te vor lamuri cei de acolo.si nu neglija problema aceasta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, numeroase, dar sa iei medicamente recomandate de cineva pe TPU, de vecini sau de farmacie este extrem de periculos. Este o bomba cu efect intarziat, te trezesti peste cativa ani ca nu poti avea copii sau ca ai nu stiu ce tumori de ovar sau endometru.
Neaparat du-te la medic, indiferent daca esti virgina sau nu si apoi vei primi tratamentul potrivit. Crede-ma, nu poti lua orice hormon, e foarte periculos.

luciana
| luciana a răspuns:

Da. Este vorba de ceaiul de cimbru care regleaza fluxul, durata si durerea ciclului menstrual. Asta nu presupune inlocuirea unui consult de specialitate, Lucien.

| ViolentDiva a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la medic deoarece poti avea probleme de exemplu un chist ovarian, dereglari hormonale si asa este si cel mai binebig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la medic fetelor...nu mi-a gasit nici o cauza thinking asa ca m-am gandit sa incerc eu ceva naturist

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceaiul de cimbru e fff bun! si aveti grija la cel de marar ca puteti deveni foarte fertilebig grin