| Izma a întrebat:

Care stiti ceva pastile pentru reglarea menstruatiei?straight face

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Incearca anticonceptionalele diane 35, eu pe acestea le-am folosit si am fost multumita de ele.Cel mai bine este sa mergi si la un doctor pentru ca el stie cel mai bine ce sa iti recomande, insa ai grija la ce medic te duci.Eu am fost la unul care fara niciun fel de analiza mi-a dat anticonceptionale (la mine problema nu era in legatura cu menstruatia ci cu acneea) nu pot sa zic ca mi-a facut rau, ci chiar am observat ca nu ma mai doare asa de tare burta cand sunt pe stop.De curand mi-am facut un eco si am vazut ca nu am probleme si le-am luat degeaba.Deci te sfatuiesc sa mergi la un doctor si inainte de a le lua mergi si fa un eco pentru ca si anticonceptionalele luate fara motiv pot face rau mai tarziu.

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Anticonceptionale recomandate de medic ginecolog.

| GuessWho a răspuns:

Menstruatia, o poti regla, cu anumite pastile, pe care ti le va recomanda ginecologulbig grin
Dar, mai bine asteapta. Menstruatia se regleaza dupa vreo doi, ani cam asa, si nu vei mai avea probleme:d

| RoxAnana a răspuns:

Stiu ca prietena mea lua pastile gen anticonceptionale dar ea s-a duc la ginecolog asa ca te sfatuiesc sa faci acelasi lucrutongue

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.Numai bine!

| georgi002 a răspuns:

Depinde ce varsta ai daca esti pana in 18 ani menstruatia nu vine regulat asa ca nu are rost sa iti iei nici o pastila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatia poate fi reglata cu anticonceptionale.Eu am 17 ani si i-au anticonceptionale de 4 luni si de atunci imi vine mendtruatia regulat. Trebuie sa mergi la medic sa-ti prescrie anticonceptionalele potrivite.

:*