| DanielaAncuta a întrebat:

Stie cineva unde gasesc in Bucuresti apa de izvor? Am auzit ca sunt cateva locuri amenjate de unde iti poti lua apa gratis. Ce parere aveti de apa imbuteliata si cea de la robinet? Voi ce beti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Aproximativ de 5 ani doar apa carbogazoasa.
Cancer la 0.7 de bani 2L, San Terra parca.
Nu pot sa beau apa plata, parca imi vine sa borasc de la ea.

| DoarEuLeo a răspuns:

Am vazut un izvor in Cismigiu si unul la Obor. Apa de la robinet ar trebui sa fie ok, dar eu nu am incredere in instalatiile vechi si ruginite prin care trece si uneori se simte un miros foarte puternic de clor. Ca tot ziceai de apa de izvor, o apa imbuteliata de izvor este Calipso. Este scoasa din izvor de mare adancime si mie personal imi inspira incredere. O cumpar mai mereu de la magazinul de langa casa