| GeorgiAna_8941 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi Mifegyne in Iasi si daca am nevoie de prescriptia medicului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi indicat să NU ajungi la avort ( de nici un fel )...

Apoi, n-ai spus dacă ai făcut cele 2 teste de sarcină, aşa cum explicam în răspunsurile anterioare :
http://www.tpu.ro/......nainte-sa/

Oricum, pentru a-ţi răspunde la întrebare, trebuie să şti că NU poţi obţine Mifegyne FĂRĂ reţetă de la medicul ginecolog şi NU poţi face avort medicamentos fără a face cele 3 consultaţii aferente acestei proceduri!

De asemenea, dacă eşti minoră NU ţi se face nici un fel de avort FĂRĂ acordul scris/semnătura părintelui sau tutorelui legal.

Pentru alte detalii citeşte articolul & Prospectul de la linkul :
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3287

http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_1983_18.09.09.pdf?anmPage=870&ID=17385

Dar, să fi ATENTĂ la un aspect : DACĂ eşti la prima sarcină şi ai până în 20-24 ani, RIŞTI să devi sterilă ( să nu mai poţi avea copii ) - este COMPLICAŢIA cea mai des întâlnită!
TREBUIE să te gândeşti BINE înainte de a-ţi asuma acest risc...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti da nimeni Mifegyne in afara de un doctor ginecolog. du-te la un doctor din oras si intreaba unde se face avort medicamentos.

| dana333 a răspuns:

Spune-mi si mie te rog daca ai gasit in Iasi si unde