| LadyCrazy999 a întrebat:

Zineryt se da fara prescriptia medicului? daca nu ce alte preparate antiacnee se elibereaza fara prescriptia medicului?

Răspuns Câştigător
| Veroniquest a răspuns:

Inainte de Zineryt [care mi s-a dat cu prescriptia medicului] am folosit Aknesol. Se gaseste la Plafar si costa in jur de 10 lei. Eu am avut o acenee abundenta, inainte, insa de cand am folosit Aknesol diferenta e clar vizibila.
Probabil ca depinde si de pielea fiecarei persoane.
Un unguent pentru acee, pe care dermatologul mi l-a prescris a fost Skinoren, care, la mine nu a avut niciun efect...

8 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Cel mai bine e sa folosesti produse antiacnee pe baza de prescriptie medicala.In plus vei lua produsul mult mai ieftin!
Sper ca te-am ajutat!

| Bondarel99 a răspuns:

Eu l-am luat fara sprescriptie, pur si simplu am intrat in farmacie si l-am cerut...nu stiu daca difera in functie de farmacie, dar in general se elibereaza oricui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Doar cu reteta se poate da.
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Se da fara prescriptia medicului, deoarece este doar o crema pentru cosuri.
Am auzit ca este foarte buna.
Personal n-am incercat-o, deoarece nu am probleme cu acneea.
O zi buna!
Te pup!

| LadyMelian a răspuns:

Nu ai nevoie de prescriptia medicului.

| LadyCrazy999 explică:

Oops, am gresit in loc de zynerit este zineryt

| mariuscrazy09 a răspuns (pentru LadyCrazy999):

Se da si fara prescriptie dar cu perscriptia medicului se da garatuita. funda?

| TheBlisterExists a răspuns:

E doar cu reteta.
In schimb poti folosi sapun cu sulf (e ieftin si nu necesita reteta)
Si eu am avut tenul gras si dermatologul mi-a zis sa folosesc sapun cu sulf de doua ori pe luna iar in rest sa ma spal cat de des posibil pe fata cu apa si sapun cu Ph neutru. (si asta se gaseste in farmacii si magazine).
A functionat.happy

Sper sa te ajute si pe tine!