| Pisoiul a întrebat:

Stie cineva vreo lotiune crema orice cu care pot scapa definitiv de cosuri excluzand zinerit. Daca a avut efect dau funda.Am folosit si zinerit dar dupa 2 luni au aparut din nou.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alrawan a răspuns:

Uite aici niste site'uri care te'ar putea ajuta.:

http://getcool.ro/? cat=4

http://www.gradina-online.ro/......A3426.html

http://www.util21.ro/......uriste.htm

http://www.naturaplant.ro/......-t882.html

uite modalitati care 100% frunctioneaza
1. Spala-te cu spuma de ras pentru barbati, in fiecare dimineata deoarece elimina surplusul de grasima.
2.Da-te seara pe fata, cu mibazon, de la farmacia veterinara.Nu rade, are efecte (multe femei au rezolvat problema acneei cu asta)
3.Da-te cu ulei de ricin, il gasesti la plafar, cu 5 lei.
4. Timp de 3 zile, mananca cate 4 5 merge verzi pe zi.Marul are efect detoxifiant, si elimina toxinele din corp, adica elimina acneea.
5. Daca acneea ta este pe cale hormonala,nu te speria, si ia-ti anticoncepitonale, care vor potoli hormonii.
6.Pe parcusul tratamentului, nu folosii fond de ten.Foloseste baton corector, care il gasesti la plafar, de la Gerovital.
7. Exfoliaza-ti piele o data pe saptammana, cu dusuri fierbinti timp de 5 min pe fata, apoi schimbi cu dus rece pe care il tii 1 minut,sau cat rezisti.

In primul rand trebuie sa incepi cu dezintoxicarea organismului,evita sa mananci :ciocolata,cartofi prajiti,cipsuri de tot felul,cafea,bauturi de tipul pepsi, cola, mancaruri grase.Mananca,in schimb,multe salate cu tot felul de legume,fructe,carne slaba (de exemplu pui si peste) si bea multa apa. Si un lucrur foarte important: igena fetei. In fiecare seara,inainte de culcare,spala-te pe fata cu sapun si multa apa,dupa care poti sa te dai cu putin crema speciala pentru acnee,de exemplu de la Gerovital plant,exista o crema foarte buna pentru cosuri,Crema Sebo-Reglatoare Purificatoare (Stop Acnee),se poate folosi seara si dimineata, dar neaparat dupa spalarea fetei. Poti sa cauti la farmacii Alcol Camforat, este un foarte bun dezinfectant al tenurilor acneice. Si poti folosi si asa`zisul "Zynerit" :)
Dar eu iti recomand sa te duci la un dermatolog, sa-ti examineze tenul, sa iti prescrie el ceea ce trebuie sa iei :P ca poate fi si o problema hormonala...;) si la unele soltui depinde si de ten. cum ar fi zyneritu, la uni ii folositor, la alti nu :|
Oricum bafta la "scapat`u de cosuri" :)