| Loly a întrebat:

Stiti ce as putea sa fac sa imi treaca raceala cat mai repede? Sunt foarte racita imi curge nasul foarte tare si ochii. M`am saturat! crying [funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alle182 a răspuns:

Eu cand am nasul infundat imi pune mama intr-un ibric putin otet si-l lasa sa se incalzeasca si dupa 'tragi pe nas' aburul acela care iese din ibric.mentionez ca nu mai trebuie sa lasi ibricul pe foc il iei in mana pana se raceste si dupa il incalzesti iar. sper ca ai inteles ceva big grin

1 răspuns:
| Kid_4219 a răspuns:

Bea ceaiuri...(incearca sa pui musetel si sunatoare, este bun la gust si are efect, sau ceai cu fervex (te asigur ca va merge) pune-ti picioarele in apa fierbinte si pune puina sae in ea (trebuie sa simti acea caldura care iti ia raceala). Pentru nas este extrem de bine daca iei picaturi (Atentie! Nu pulverizao ci picaturi) ia odata la 12 ore si nu vei mai evea deloc probleme cu el.