| 0099 a întrebat:

Stiti ceva remedii de albire a dintilor si care sa nu iti strice prea mult smaltul dintilor (am 13 ani) si daca da cum sa procedez... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| florinell a răspuns:

Salut,candva am avut si eu aceeasi problema... daca vrei sa iti albesti dintii poti tu singur acasa sa te speli pe dinti odata pe saptamana cu bicarbonat de sodiu, sau daca ai bani poti merge la dentist insa costa foarte mult, nu stiu daca platesti intreaga suma fiind la scoala si minor.Incearca cu bicarbonat.Bafta.

| lovemybabyangel a răspuns:

Pune pe putina vata zeama de lamaiie si freacati dintii happy la mine am mersbig grin