| LonelyLoner92 a întrebat:

Stiti cumva daca o iritatie in zona gatului, mai exact in zona marului lui adam poate cauza probleme? Am lucrat in praf in atelier la practica si am facut prostia de a ma freca. Ce imi sugerati sa fac? P. S.: Sunt un pic cam rosu acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bogdanst a răspuns:

Sa faci un dus si apoi de a folosi un unguent mai degraba naturist cum ar fi crema de galbenele.Nu poate cauza probleme si eu am patit-o din cauza la praf m-am iritat si iti da senzatie de usturime.Si daca nu ai crema sa tamponezi zona cu apa rece. Sper ca ti-a fost de ajutor.O zi buna.

1 răspuns:
| Cristian_6815 a răspuns:

Hm, pana maine dimineata ar tb sai ti treaca, spala bine cu putin sapun apoi dezinfecteaza cu un tampot de vata si spirt dai cu putina crema hidratanta si cam asta e, asta in cazul in care nu este o intocsicatie alimentara sau o problema dermatologica mai grava, in cazul in care nu dispare in maxim 2 zile ar trebui sa consulti un medic, succes!