| AliceInWonderland2380 a întrebat:

Stiti cumva daca te poti imbolnavi de ulcer daca nu prea mananci?

Pe deasupra actioneaza stresul si faptul ca nu prea pot dormi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
sigur ca te poti imbolnavi daca nu mananci pentru ca acidul clorihidric iti va roade stomacul, la fel si stresul si insomnia pot afecta pentru ca nervii stomacului sunt afectati din cauza starii de stres, si din cauza insomnii, stomacul nu se va putea odihni si vei dezvolta grave si foarte serioase complicati, trebuie sa ai o alimentatie echilibrata (minim 2 litri de apa zilnic, fructe si legume, minim 8 ore de dormit pe noapte ) consulta medicul gastroenterolog si cere daca este nevoie o endoscopie, si fa analize la sange, scaun si daca este nevoie si la urina.
O zi buna.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Normal ca da.
Atat timp cat nu te alimentezi la timp si consumi acidulate, te poti imbolnavi.
http://www.sanatateatv.ro/......i-haotice/
Si stresul contribuie la multe boli.
O zi buna:)

| anonimg a răspuns:

Nu te imbolnavesti de ulcer daca nu mananci, deoarece stomacul nu este un organ care sa lucreze continuu ca inima si plamanii. Daca nu mananci te imbolnavesti de altceva.
Te imbolnavesti de ulcer de ceea ce mananci, dar si din cauzele amintite de tine: stres, lipsa de somn; si mai sunt si altele. Relatiile bune cu oamenii si cu Dumnezeu te scapa de multe boli -atat trupesti cat si sufletesti. Vino inaintea lui Dumnezeu asa cum esti, si spune-I lui tot ce ai pe suflet in singuratatea ta. Crede ca El te asculta. Credinta ta repezinta acceptarea binecuvantarilor Sale.
http://www.google.ro/......http?/url